• : 0000 000 00 00
Polat Deniz İnşaat Mühendislik ve Madencilik San. Tic. - Bakırköy, İstanbul

Firma Hakkında

1950 Yılında Polat İnşaat olarak Fahrettin POLAT tarafından kurulan firmamız, o tarihlerde ağırlıklı olarak Kars-Sarıkamış demiryolu inşaatlarında faaliyet göstermiştir.1981 Yılında İnşaat Mühendisi Alaattin POLAT tarafından çalışmalarını sürdüren firmamız Milli Savunma Bakanlığı, Tekel Genel Müdürlüğü, Demiryolları Limanlar ve Hava Meydanları İnşaat Genel Müdürlüğü, çeşitli Belediyeler ile diğer Kamu ve özel sektöre ait işlerde faaliyetini sürdürmüştür.

1993 Yılında ise, Alaattin Polat, Selahattin Polat ve Ziyattin Polat’ın kurucu üyeliğinde POLAT İNŞAAT MÜHENDİSLİK VE TİC.LTD. ŞTİ adı altında şahıs şirketinden, sermaye şirketine dönüştürülmüştür. 2014 yılı içerisinde ise, şirket ortaklarından Alaattin Polat görevinden ayrılmış, yerine oğlu Hakan POLAT şirket ortağı olarak görevi devir almıştır. Yeni oluşan yapılaşma ile 2015 yılı başından itibaren şirket faliyetlerini tabana yayarak hizmetlerimizi Anonim Şirket olarak sürdürülmesi konusunda antlaşma sağlanmıştır. Firmamız Limanların planlanması projelendirilmesi, inşaat organizasyonu, yapım ve kontrolü ile tüm konularda deneyimli ve tecrübeli firmadır. Kuruluşundan günümüze değin; Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, çeşitli Belediyeler ile özel sektöre ait farklı kıyı yapıları ve diğer inşaat alanlarında pek çok proje başarı ile tamamlanarak faaliyete geçirilmiştir.

İstanbul şehiriçi ulaşımında önemli ölçüde yeri olan Marmaray Projesi kapsamında Yenikapı, Sirkeci ve Üsküdar da yapılan arkeolojik kazılar, 8 yıllık çalışma sonunda firmamızca gerçekleştirilmiştir.

Firma Resimleri

Firma Videoları

Firma henüz video eklememiş.

Firma İlan & Ürünler

Firma Henüz İlan Eklememiş.
Firma Henüz İlan Eklememiş.

Firma Yorumları

Henüz yorum yapılmamış, ilk siz yorumlamak isterseniz aşağıda bulunan formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yazmak İstermisiniz?

Harita Konum

Sakızagacı Mah. Küçükyalı Sok.no:3/4

İstanbul / Bakırköy

Mesaj Formu

QR Code